کسب و کار آنلاین؛ سه دلیل برای انتخاب آنها

کارآفرینان گونه‌ی نادری از انسان‌ها هستند که دائماً در جستجوی فرصت‌های جدید برای یک کسب و کار آنلاین هستند. بعضی از آن‌ها به تنهایی به دنبال فرصت‌های جدید هستند، در حالی که دیگران به طور مداوم ایده‌های جدیدی را در اختیار دارند.

بیشتر فرصت‌ها، بدون توجه به این که چقدر خوب به نظر می‌رسند، در نهایت تبدیل به یک کابوس می‌شوند که همه‌ی پول شما را می‌بلعند، که به خاطر سربار گران‌قیمت، رشد و گسترش آهسته کسب‌و‌کار و حاشیه سود کم اتفاق می‌افتد. اما کسب‌و‌کار‌های آنلاین بیشتر مورد توجه قرار می‌گیرند، چون با موانع قدیمی که بیشتر کسب‌و‌کار‌ها با آن‌ها موجه‌اند، روبه‌رو نمی‌شوند. در ادامه به 4 دلیل که کسب‌و‌کار‌های آنلاین را تبدیل به بهترین سرمایه گذاری که می‌توانید داشته باشید، می‌کند.

  • مقیاس پذیری بالا

همه‌ی کسب و کارهای اینترنتی قرار نیست به صورت خودکار تبدیل به یک موفقیت عظیم با رشد نمایی تبدیل شوند. خیلی از کارآفرینان کسب‌و‌کار‌های اینترنتی با این خیال که مشتریان قرار است خودکار آن‌ها را پیدا کنند و سیل خرید را به سایت آن‌ها سرریز کنند، چون ردپای خیلی کوچکی از خود در اینترنت به جا گذاشته‌اند، به سراغ کسب‌و‌کار‌های اینترنتی می‌روند. آن‌ها فکر می‌کنند که تعدادی توییت و تعدادی پست فیسبوک برای تبدیل کردن یک کسب‌و‌کار اینترنتی به یک ماشین خودپرداز آنلاین، کافی است.

توسعه هر کسب‌و‌کاری ساده نخواهد بود، چه در بازار واقعی چه به صورت آنلاین، ولی کسب‌و‌کار آنلاین مزیت‌هایی دارد. برای مثال یک فروشگاه فیزیکی مخاطب تعریف شده‌ای، عموماً از یک شعاع از موقعیت مکانی فروشگاه، دارد. یک کسب‌و‌کار آنلاین این محدودیت را ندارد و می‌تواند از سراسر دنیا مخاطب داشته باشد. زمانی که یک استراتژی موفق بازاریابی و تبلیغاتی تعریف شود، کسب‌و‌کار آنلاین می‌تواند به سادگی هدف خود را گسترش و بودجه را افزایش دهد و به سرعت رشد کند.

کسب و کار آنلاین

  • کسب و کار آنلاین آزادی عمل بیشتری دارد.

بیشتر کارآفرینان به دلیل آزادی عمل بیشتر به سمت کسب‌و‌کار آنلاین کشیده می‌شوند. فناوری‌های نوین، لپتاپ‌ها، تبلت‌ها فقط بخشی از دستگاه‌هایی هستند که به کسب‌و‌کار‌ها اجازه می‌دهند از هر جایی قابل دسترسی باشند. با کسب‌و‌کار آنلاین مجبور نیستید یک شیفت کامل پشت یک میز و صندلی بنشینید و این واقعیت به شما حس قدرت می‌دهد. برخی کارآفرینان از این آزادی به عنوان انگیزه ای برای بهتر کار کردن استفاده می‌کنند. آزادی عمل را با پشت گوش انداختن اشتباه نگیرید.

  • سربار کم و حاشیه سود بالا

یک کسب‌و‌کار آنلاین معمولاً به شما ای امکان را می‌دهد که خیلی از هزینه‌های سنگینی را که کسب‌و‌کار‌های معمولی متحمل می‌شوند، حذف کنید. به غیر از هزینه‌هایی که صرف در اختیار گرفتن یک فروشگاه فیزیکی می‌شود، هزینه ای که صرف انبار کردن و نگه داشتن دائمی کالاهای مختلف در موجودی، نیز می‌تواند از بین رود. قرارداد تولید مبنی بر سفارش با سازنده می‌تواند ریسک مالی شما را کاهش دهد و شما ار قادر می‌سازد که با پیش‌برداخت‌های کمتر، به حاشیه سود بالاتری دست یابید. با استراتژی Drop-shipping دیگر مجبور نیستید کالایی که نمی دانید فروش خواهد رفت یا خیر را از پیش خریداری کنید.

کسب و کار آنلاین

نتیجه گیری: 

کسب‌و‌کارهای آنلاین نسبت به کسب‌و‌کارهای معمولی ساده‌تر راه‌اندزی می‌شوند، رشد می‌کنند و به سودآوری می‌رسند، اما این بدان معنا نیست که ساده خواهند بود. برای رشد هر کسب‌و‌کاری نیاز به تلاش بی‌وقفه خواهد بود، اما در کسب‌و‌کارهای آنلاین نتیجه‌گیری خیلی زودتر اتفاق خواهد افتاد.

    نظر خود را بگذارید

    آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.*