قوانین و مقررات شپا برای خریداران کارت های ویزا و مسترکارت

 

مشتری گرامی با تشکر از اینکه شپا را جهت صدور کارت خود انتخاب کرده اید قوانین و مقررات شپا به شرح زیر میباشد که قبل از هر ثبت سفارش باید با آگاهی آن را بخوانید و قبول کنید. چنانچه گزینه " قوانین را خوانده ام و قبول دارم" را در مراحل ثبت نام انتخاب نکنید ثبت نام شما قبول نمیشود.

 

آگاهی در مورد ریسک ها و خطرات داشتن کارت های ویزا و مسترکارت امری حیاتی و مهم است که قبل از خرید این کارت ها باید بدانید.

با توجه به اینکه این کارت ها در شرایط تحریم صادر میشوند آگاهی دادن به مشتریان بیشتر از هر امر دیگر ضرورت دارد.

۱- از آنجایی که شپا فقط کارت صادر شده را به دست شما میرساند این مجموعه مسئولیتی در زمینه آینده مالی بانک صادر کننده کارت ها ندارد به عنوان مثال چنانچه بانکی که برای شما افتتاح میشود در آینده ورشکست شد مجموعه شپا مسئولیتی در مورد کارت شما و موجودی درون آن ندارد. بهتر است موجودی خود را همیشه صفر نگه دارید تا در هنگام خطر، ریسکی متوجه شما نباشد.

۲- بانک با آگاهی کامل از ملیت شما حساب بانکی را برای شما باز میکند. اسکن پاسپورت امضا شده شما به بانک داده خواهد شد و فرمهای بانکی نیز که شما بعد از ثبت سفارش پر میکنید به بانک داده خواهد شد. فلذا شپا موظف است تمامی مدارک یاد شده را بدون هیچ کم و کاستی به بانک ارجاع دهد.

۳- چنانچه حلقه تحریم های بین المللی تنگتر شود و بانک تصمیماتی را اتخاذ کند مجموعه شپا هیچ مسئولیتی در مورد تصمیم های بانک شما ندارد.

۴- در حال حاضر شپا اموری مانند تمدید کارت، شارژ کارت، رفع مشکلات احتمالی را انجام میدهد. اما در مورد موارد احتمالی آینده مسئولیتی ندارد. به عنوان مثال چنانچه شپا در آینده نتواند کارت شما را شارژ کند مسئولیتی متوجه مجموعه شپا نیست. میتوانید از طرق دیگری کارت خود را شارژ کنید. لازم به ذکر است درامد این مجموعه از صدور کارت و شارژ آن تامین میشود پس طبیعی است که تا هر لحظه که شپا بتواند این امور را انجام دهد دریغ نخواهد کرد. چرا که حیات این مجموعه در گرو صدور کارت  و شارژ آن است.

۵- مجموعه شپا مسئولیتی در مورد پذیرندگی کارت شما در سایت های مختلف ندارد. کارت شما در اکثر سایت های اینترنتی قابل برداشت است. اما ممکن است به هر دلیل سایتی از پذیرفتن این کارت سر باز بزند.. در این موارد مسئولیتی متوجه ایرانیکارت نیست.

۶- شما به عنوان مشتری بانک مجاز نیستید کارت خود را در اختیار فرد دیگر قرار دهید. این امر مخالف تمامی روال های جاری حاکم بر امور بانکی است و تخطی قلمداد میشود.

۷- از آنجایی که این کارت جزو اموال بانک حساب میشود میتواند در هر زمان بدون اعلان یا با اعلان دخل و تصرفی در آن انجام دهد. مثلا به هر دلیل حساب را ببندد در اینصورت از آنجایی که این امر توسط شپا انجام نشده است مسئولیتی متوجه شپا نیست.

۸- دقت کنید شپا فقط به جای اینکه شما خود سفرخارجی داشته باشید و حساب بانکی خود را باز کنید با توجه به روابطی که دارد میتواند بدون حضور شما حساب بانکی شما را باز و کارت دلخواه شما را به دست شما برساند. بنابراین بعد از آن هر اتفاقی افتد شما با بانک طرف هستید.

۹- مدت زمان صدور کارت ها متغیر است و در سایت در صفحه مربوط به هر کارت مرتبا آپدیت میشود. قبل از سفارش حتما صفحه کارت مورد نظر را خوانده تا نسبت به مدت زمان تحویل آن آگاهی یابید.

۱۰- دارنده کارت مسئولیت تمامی تراکنش های کارت را باید بپذیرد. اگر کارت شما مورد سواستفاده قرارگرفت و اطلاعات آن هک شده و با آن خرید های دزدی انجام شد در اینصورت شپا مسئولیتی ندارد. کارت و رمز کارت شما در پاکت دربسته به شما میرسد و شپا هیچ رمزی از کارت شما پیش خود نگه نمیدارد.

 

ممنونیم که با خواندن قوانین و درک این مطلب که شپا فقط واسط شما و بانک (فقط در مرحله صدور) است مارا همراهی میکنید. شپا همیشه در کنار شماست تا مشکلات شما را رفع کند، به شما راهنمایی های لازم را بکند و در مواقع حساس به شما اعلان کند.

ما خوشحال خواهیم شد مواردی که نمیدانید را با ما درمیان گذارید تا با مشورت ما امور را انجام دهید. سابقه ما مسلما میتواند در برخی موارد راهگشای شما باشد.

تماس با ما

تماس با ما:

تهران، خیابان گاندی، خیابان ۲۱، پلاک ۱۱

۰۲۱-۸۶۰۸۰۹۱۵

[email protected]

Telegram: 09104760760

ساعات کاری ما

شنبه تا چهارشنبه: ۹ صبح الی ۵:۳۰ عصر

پنج شنبه ها: ۹ صبح الی ۱ بعد از ظهر

جمعه ها: تعطیل