آموزش صفر تا صد تبلیغات گوگل

آموزش صفر تا صد تبلیغات گوگل

اهمیت تبلیغات در گوگل

تبلیغات گوگل یکی از بهترین استراتژی های بازاریابی است که برای کسب و کارهای کوچک و بزرگ مورد استفاده قرار می گیرد. شما می توانید به کمک گوگل برای کسب و کار خود تبلیغات نمایید. بدین ترتیب می توانید کسانی را که به دنبال کسب و کارهایی مشابه بیزینس شما هستند را در همان لحظه ای که در گوگل جستجو می نمایند، جذب نمایید. این کار با نشان داده شدن در رتبه های ابتدایی سرچ گوگل صورت می گیرد. همین امر سبب شده است که بسیاری از صاحبان کسب و کارهای کوچک و بزرگ به دنبال ارائه تبلیغات در گوگل باشند. مشخصا تبلیغات گوگل و همچنین شبکه های اجتماعی فعال مثل اینستاگرام، توییتر، لینکدین و غیره می تواند در معرفی کسب و کار شما بسیار کمک نماید. 

آموزش صفر تا صد تبلیغات گوگل

گوگل ادوردز چیست؟

برنامه Google Adwords که اخیرا با نام Google Ads شناخته می شود، یک سرویس تبلیغاتی آنلاین است که به کسب و کارهای مختلف این امکان را می دهد که تبلیغات کسب و کار خود را در صفحات نتایج جستجوی گوگل نمایش دهد. تبلیغات تقریبا با نتایج جستجوی عادی یکی هستند. تنها تفاوتی که آنها دارند کلمه Ad سبز رنگی است که در کنار لینک این صفحات نشان داده می شود. تبلیغات گوگل در ابتدا و انتهای صفحه نتایج جستجوی گوگل نمایش داده می شوند. اگر تمایل دارید که درباره تبلیغات گوگل و به دست آوردن نتایج جستجوی بالاتر اطلاعات بیشتری را به دست بیاورید، با ما همراه باشید. در این مقاله شما را با گام های بسیار مهم برای بالا بردن رتبه صفحه خود در جستجوی گوگل، آشنا خواهیم کرد. 

آموزش صفر تا صد تبلیغات گوگل

روش کار تبلیغات در گوگل

زمانی که یک مشتری کلمه یا عبارتی را در گوگل جستجو می کند، گوگل با توجه به کلمات کلیدی که مشتری در جستجوی خود به کار برده است، تبلیغات مرتبط را به او نشان می دهد. وب سایت هایی که می خواهند صفحه آنها در نتایج جستجوی کلید واژه مورد نظر نمایش داده شود، باید از کلید واژه به درستی در تبلیغات خود استفاده نمایند. برای مثال کسی که خدمات مربوط به لوله کشی در آتلانتا را ارائه می دهد، می تواند از کلمات کلیدی مثل «لوله کشی آتلانتا»، «لوله کش» یا «تعمیرات لوله کشی» استفاده نماید.

با توجه به میزان پیشنهادی شما در مقایسه با رقیبانتان در منطقه مشابه، تبلیغات شما در زمان جستجوی کلمات کلیدی مشابه در صفحه نتایج جستجو گوگل نمایش داده می شود. در کنار میزان پیشنهادی شما، گوگل به میزان مرتبط بودن و کیفیت تبلیغات و وب سایت شما نیز توجه لازم را دارد. بنابراین اگر شما می خواهید بهترین نتیجه ممکن را در تبلیغات گوگل به دست آورید، باید از کلمات کلیدی مرتبط استفاده کنید. برای مثال به هیچ عنوان در هنگام جستجو کلمه کلیدی «مغازه گل فروشی» سایت کسی که در زمینه لوله کشی فعالیت دارد، نمایش داده نمی شود. 

آموزش صفر تا صد تبلیغات گوگل

مزایای تبلیغات در گوگل 

تبلیغات گوگل به طور کلی از ۳ مزیت اصلی برخوردار هستند:

۱. جستجوگران در گوگل به دنبال خرید در حوزه محلی خود می باشند

افرادی که در گوگل جستجویی مرتبط با کسب و کار شما را انجام می دهند، مطمئنا به دنبال خدماتی می باشند که شما ارائه می دهید. به عنوان مثال، زمانی که فردی عبارت «پیتزا در نیویورک» را جستجو می کند، در حقیقت به دنبال خرید پیتزا در این منطقه مشخص است. به همین دلیل نیز شما می توانید با مشخص نمودن موقعیت جغرافیایی که تمایل دارید تبلیغات گوگل شما به افراد آن حوزه نمایش داده شود، این اطمینان را حاصل نمایید که افراد ساکن در منقه مورد نظر شما می توانند تبلیغاتتان را مشاهده نمایند. 

اگر تبلیغات گوگل را با تبلیغ کردن در فیسبوک مقایسه نمایید، خواهید دید که در فیسبوک حتی اگر شما رستوران خود را به علاقه مندان به پیتزا نشان دهید، باز هم نمی توانید در همان لحظه ای که به دنبال پیتزا هستند این کار را انجام دهید. تنها کاری که شما می توانید انجام دهید این است که در زمانی که آنها در حال گشت و گذار در بخش اخبار خوراکی های هستند، تبلیغات خود را به آنها نشان دهید. اما با تبلیغات گوگل شما این امکان را خواهید داشت که در همان لحظه جستجو برای کلید واژه پیتزا تبلیغات خود را به آنها نشان دهید و در نهایت فروشی را هم داشته باشید. 

آموزش صفر تا صد تبلیغات گوگل

۲. شما تنها زمانی هزینه تبلیغات گوگل را پرداخت می کنید که افراد روی تبلیغ شما کلیک کنند

یکی دیگر از ویژگی های بسیار خوب تبلیغات گوگل این است که شما تنها زمانی مجبور به پرداخت هزینه تبلیغات هستید که بتوانید از طریق آن مشتری را به صفحه خود بیاورید. به این نوع از تبلیغات که گوگل از آن استفاده می نماید، تبلیغات کلیکی گفته می شود. در این حالت شما در ازای هر کلیکی که روی تبلیغات شما در گوگل می شود، هزینه ای را پرداخت می نمایید. 

شما می توانید مشخص نمایید که در ازای هر کلیک چه مبلغی را پرداخت نمایید و برای این کار یک بودجه روزانه مشخص نمایید. تبلیغات گوگل از این جهت با تبلیغات سنتی تفاوت دارند. در حالت سنتی شما باید مبلغی را برای نمایش دادن تبلیغات پرداخت می کردید و این موضوع که آیا کسی این تبلیغات را مشاهده نموده است یا نه به هیچ عنوان مورد نظر نبود. 

تبلیغات گوگل راه و روش تبلیغات را به شکل مناسبی تغییر داده و این امکان را به شما داده است که بتوانید به شکل هدفمندتری تبلیغات خود را انجام دهید. 

آموزش صفر تا صد تبلیغات گوگل

۳. قابلیت دنبال کردن پیشرفته در تبلیغات گوگل

زمانی که شما از تبلیغات گوگل برای بازاریابی محصولات یا خدمات خود بهره می برید، می توانید به کمک پیشخوانی که در اختیارتان قرار می گیرد، روند پیشرفت تبلیغات خود را دنبال نمایید. به کمک این پیشخوان شما می توانید بررسی کنید که چه تعداد از جستجوگران تبلیغات شما را مشاهده کرده، چه تعداد روی آن کلیک نموده و همچینی چند نفر در نهایت از شما خرید انجام داده اند. 

در این صورت اگر برای مثال شما می بینید که تعداد زیادی از افراد روی تبلیغ شما کلیک کرده اند اما خریدی را در نهایت انجام نداده اند، متوجه این موضوع خواهید شد که روند تبلیغات شما درست نمی باشد. در نتیجه می توانید سریعا روال کار خود را تغییر دهید و کمپین تبلیغاتی موفق دیگری را ایجاد نمایید. 

آموزش صفر تا صد تبلیغات گوگل

قابلیت بررسی و دنبال نمودن نتایج تبلیغات در گوگل برای کسب و کار کوچک یک مزیت بسیار بزرگ به شمار می رود. تصور کنید که شما یک مغازه گل فروشی دارید و می خواهید یک بیلبورد تبلیغاتی نصب نمایید. شما به هیچ عنوان نمی توانید متوجه این موضوع شوید که چند نفر تبلیغات شما را دیده اند و چند نفر از آنها بعد از مشاهده تبلیغ به سراغ شما آمده اند. در این صورت شما بدون اینکه متوجه شوید که آیا این تبلیغات برای شما نتایج خوبی را به همراه داشته است یا نه، سرمایه گذاری بسیار زیادی روی این شکل از تبلیغات می نمایید. 

اما در تبلیغات گوگل و با قابلیت بسیار مهمی که در اختیار کاربران خود قرار می دهد، شما می توانید ببینید که دقیقا چند نفر از طریق کلیک کردن روی تبلیغات گوگل به سایت شما آمده اند. این امر باعث می شود که ریسک کار به شدت کاهش پیدا کند و شما هر زمان که متوجه این موضوع شدید که روند درستی را دنبال نمی کنید، سریعا کار خود را متوقف و کمپین جدیدی را دنبال نمایید. 

    نظر خود را بگذارید

    آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.*