کسب درآمد آنلاین برای مبتدی ها

کسب درآمد آنلاین برای مبتدی ها

کسب درآمد از اینترنت در منزل

کسب درآمد آنلاین از چند سال پیش شکل جدی تری پیدا کرد. در واقع کسب و کارهای اینترنتی با بلاگ نویسی شکل گرفتند. سپس حوزه های دیگر نیز روی کار آمدند. در حقیقت بلاگ نویسی اولین کاری بود که به کمک آن افراد این امکان را داشتند تا کار در منزل را تجربه کنند. اما به مرور زمان و با روی کار آمدن تکنولوژی های جدید، عرصه کسب و کارهای آنلاین گسترش یافته و افراد بیشتری به کسب درآمد آنلاین روی آوردند.

در این مقاله راه های مختلفی که از طریق آن می توانید به شکل آنلاین کسب درآمد کنید را معرفی نموده و مورد بررسی قرار خواهیم داد. اطمینان داشته باشید که اگر ایده خوبی را در ذهن داشته و به کاری که انجام می دهید علاقه مند باشید، می توانید به معنای واقعی کلمه کسب درآمد آنلاین را تجربه کنید. 

کسب درآمد آنلاین برای مبتدی ها

راه های کسب درآمد آنلاین

به طور کلی راه های زیادی وجود دارد که شما به کمک آنها می توانید درآمد خوبی را از طریق اینترنت به دست آورید. برخی از آنها عبارتند از:  

 • بلاگ نویسی و تولید محتوا
 • بازاریابی وابسته
 • بازاریابی با ایمیل
 • تهیه ویدیو و پادکست
 • بازی کردن
 • داشتن فعالیت در رسانه های اجتماعی
 • خرید و فروش در شبکه های اجتماعی
 • داشتن یک وب سایت تجارت الکترونیک
 • و بسیاری خدمات دیگر
۱. بلاگ نویسی و تولید محتوا

بلاگ ها یکی از اولین روش های کسب درآمد آنلاین به شمار می روند. در ابتدای کار افراد می توانستد به تنهایی یک بلاگ را ایجاد نموده و با آن کار کنند. اما با گذشت زمان و شدت گرفتن رقابت میان افراد، شما نیاز دارید که تیم حرفه ای را در کنار خود داشته باشید. مطمئنا با بودن نویسندگان حرفه در کنار خود می توانید محتوای مناسب تری را تولید نمایید و در نتیجه آن مشتریان بیشتری را جذب نمایید. 

حتی اگر قصد ندارید بلاگی را برای خودتان بسازید، می توانید با نوشتن برای وبلاگ های دیگر کسب درآمد آنلاین را تجربه کنید. اگر شما در زمینه نویسندگی از مهارت بالایی برخوردار هستید، می توانید وبلاگ هایی که درباره رشته های تخصصی شما می باشند را پیدا کنید. سپس با آنها ارتباط برقرار نموده و به عنوان یکی از نویسندگان آنها فعالیت نمایید. در حال حاضر افراد بسیاری وجود دارند که به صورت فریلنسری کار می کنند و کسب درآمد آنلاین را به شکل جدی تجربه می نمایند.

کسب درآمد آنلاین برای مبتدی ها

 

۲. بازاریابی وابسته

بازاریابی به طور کلی حرفه ای است که می توان از آن درآمد خوبی را به دست آورد. بازاریابی وابسته یکی از زیر شاخه های بازاریابی است که اگر شما بتوانید به شکل درستی در آن فعالیت داشته باشید، می توانید کسب درآمد آنلاین را تجربه کنید. در این نوع از بازاریابی شما باید محصولات یا خدمات کسانی که به دنبال تبلیغات هستند را در وب سایت یا بلاگ خود تبلیغ کنید. سپس در ازای هر فروشی که از طریق تبلیغات شما اتفاق می افتد، پورسانت خود را دریافت نمایید. 

۳. بازاریابی با ایمیل

یکی دیگر از روش های معمول کسب درآمد آنلاین، بازاریابی با ایمیل است. در این حالت شما می توانید با ارسال خبرنامه به مشترکین خود کسب درآمد کنید. شما از این روش می توانید به دو شکل بهره ببرید. حالت اول ارسال ایمیل به منظور تبلیغ یک محصول یا خدمت مشخص است. حالت دوم نیز ارسال ایمیل و تبلیغ یک محصول یا خدمت پولی خودتان است. 

کسب درآمد آنلاین برای مبتدی ها

۴. تهیه ویدیو و پادکست

با گذشت زمان و بهبود سرعت اینترنت، ارائه محتوای غیرمتنی نیز بیش از پیش روی کار آمد. در حقیقت ویدیوها و پادکست ها یک تحول عظیم در بحث محتوا نویسی ایجاد کردند. بسیاری از افراد اقدام به تهیه ویدیو یا پادکست در زمینه های مختلف و منتشر نمودن آنها در فضای مجازی کردند. در حال حاضر یوتیوب معروف ترین پلتفرمی است که افراد می توانند از طریق آن ویدیوها یا پادکست های خود را با دیگران به اشتراک بگذارند. 

۵. بازی کردن

شاید برایتان جالب باشد که بدانید یکی از راه های بسیار مناسب برای کسب درآمد آنلاین بازی کردن است. شرکت های بزرگ مثل سونی، مایکروسافت و نینتندو به دنبال کسانی هستند که بعد از بازی کردن با برنامه های آنها بتوانند درباره آن حرف بزنند. آنها به کسانی که بتوانند نکات مثبت و منفی برنامه ها آنها را پیدا کنند، پول پرداخت می کنند. 

در نتیجه اگر شما به بازی کردن علاقه دارید، می توانید با بازی کردن و پیدا نمودن ایرادات یک بازی کسب درآمد آنلاین را تجربه کنید. 

۶. داشتن فعالیت در رسانه های اجتماعی 

مطمئنا نام توییتر، فیسبوک یا اینستاگرام بارها به گوش شما خورده است و شاید یکی از دنبال کنندگان بسیار علاقه مند آنها نیز باشید. اما آیا تا کنون به این موضوع فکر کرده اید که می توانید به کمک همین شبکه های اجتماعی پول درآورید؟ شما با داشتن یک صفحه در شبکه های اجتماعی و نشان دادن مهارت های خودتان به دنبال کنندگان می توانید درآمد آنلاین داشته باشید. تنها چیزی که به آن نیاز دارید یک صفحه در رسانه های اجتماعی پربازدید و داشتن کمی خلاقیت و مهارت است. 

کسب درآمد آنلاین برای مبتدی ها

۷. خرید و فروش در شبکه های اجتماعی

یکی دیگر از راه های کسب درآمد آنلاین، خرید و فروش در رسانه های اجتماعی است. روش کار به این شکل است که شما یک محصول یا خدمتی را تولید می نمایید و از طریق شبکه های اجتماعی آن را به فروش می رسانید. مطمئنا در فیسبوک یا اینستاگرام با صفحاتی رو به رو شده اید که در آنها افراد کارهای هنری یا دستی خود را به فروش می رسانند. در کنار آن نیز برندها بزرگ نیز به نقش مهم رسانه های اجتماعی پی برده اند و تبلیغات و فروش از طریق آنها را در برنامه کاری خود قرار داده اند. 

۸. داشتن یک وب سایت تجارت الکترونیک

شما می توانید یک وب سایت داشته و از طریق آن کالای فیزیکی و محصولات آنلاین را به فروش برسانید. یکی از معروف ترین وب سایت هایی که در این زمینه فعالیت دارد، آمازون است. جف بزوس، بنیانگذار این شرکت، کار خود را فروش کتاب به صورت آنلاین آغاز نمود. رفته رفته اقدام به فروش محصولات و خدمات دیگر نمود و اکنون توانست به بزرگ ترین مرجع خرید و فروش در جهان تبدیل شود. 

 

  نظر خود را بگذارید

  آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.*