۵ راه کسب درآمد از شبکه اجتماعی اینستاگرام

۵ راه کسب درآمد از شبکه اجتماعی اینستاگرام

همه چیز درباره کسب درآمد از اینستاگرام

در سال گذشته شبکه اجتماعی اینستاگرام به یک قطب اصلی در زمینه پول درآوردن از طریق بازاریابی و تبلیغات تبدیل شده است. اینستاگرام در حقیقت شبکه موفقی است که می توان در هنگام شروع یک کسب و کار آنلاین روی آن حساب ویژه ای باز کرد. از ماه ژانویه تا کنون شبکه اجتماعی اینستاگرام توانسته است به طور متوسط هر ماه ۱۰۰ میلیون کاربر فعال را جذب کند. شاید برایتان جالب باشد که بدانید که تعداد کل استفاده کنندگان شبکه اجتماعی اینستاگرام در ماه ۴۰۰ میلیون و در روز ۷۵ میلیون نفر می باشد. 

۵ راه کسب درآمد از شبکه اجتماعی اینستاگرام

این اعداد و ارقام به شدت خارق العاده است. بنابراین مطمئنا عجیب به نظر نمی رسد که برندها و نام های تجاری فعال در حوزه های مختلف بخشی از بودجه خود را به بازاریابی در شبکه های اجتماعی اختصاص دهند. با توجه به شرایط فعلی شما می توانید این نتیجه را بگیرید که الان بهترین زمان برای سرمایه گذاری روی بازاریابی به ویژه از طریق شبکه اجتماعی اینستاگرام می باشد. اگر شما برای شروع این کار آمادگی و البته انگیزه لازم را دارید، پس زمان را از دست ندهید. از همین الان برای تبلیغات در اینستاگرام اقدام نمایید.

خیلی از اوقات افراد از شروع کارهای جدید و ناشناخته واهمه دارند، اما مسئله ای که شما باید داشته باشید این است که بدون اقدام برای انجام کارهای جدید نمی توانید در صحنه باقی بمانید. چرا که رقیبان شما هر روز به دنبال بهتر شدن و به روز کردن خودشان هستند و اگر شما بخواهید در جای خود باقی بمانید یا شرایط بهتری را کسب کنید، باید از همین امروز تلاش کنید. تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید. ما به شما روش های پول درآوردن از شبکه اجتماعی اینستاگرام را در ۵ گام به شما یاد خواهیم داد. 

۵ راه کسب درآمد از شبکه اجتماعی اینستاگرام

گام اول: جذب فالوور به صفحه کسب و کار خود در اینستاگرام

اولین کاری که شما باید در زمینه بازاریابی در اینستاگرام انجام دهید، جذب فالوور است. شما باید از همان ابتدای کار بدانید که بیشتر نام های تجاری باید دنبال کنندگان وفاداری را داشته باشند تا بتوانند کسب و کار خود را بهبود ببخشند. برای اینکه بتوانید در دید کاربران شبکه اجتماعی اینستاگرام یک شرکت حرفه ای و متخصص به نظر برسید باید یکسری نکات را رعایت نمایید. 

  • بخش بیوگرافی خود را با اطلاعات درست و مناسب کامل نمایید. به طور معمول این بخش باید اطلاعات تماس و توضیحاتی جامع و مختصر درباره شما و کاری که انجام می دهید را ارائه دهد. می توانید برای اینکه اطمینان حاصل کنید که به راحتی می توانند صفحه کاری شما را در اینستاگرام پیدا کنند، از کلمات کلیدی و هشتگ های مرتبط نیز استفاده نمایید. 
  • به طور مرتب محتوای جدید به صفحه خود اضافه نمایید. برای اینکه بتوانید تعداد بازدیدکنندگان صفحه خود را افزایش دهید باید هر روز عکس و محتوای جدیدی را در صفحه خود قرار دهید. اگر امکان قرار دادن پست های زیاد را در صفحه خود ندارید، روزانه حداقل یک محتوای با کیفیت را به صفحه خود در شبکه اجتماعی اینستاگرام اضافه نمایید. 
  • عکس های خوب و با کیفیت را در صفحه اینستاگرام خود قرار دهید. اطمینان حاصل کنید که عکسایی که در صفحه خود از آنها استفاده می نمایید از کیفیت بالایی برخوردار هستند. البته در کنار کیفیت عکس باید به جذاب بودن آن نیز توجه ویژه ای داشته باشید. مطمئنا تاثیری که یک عکس با کیفیت و جذاب در جذب دنبال کنندگان صفحه شما در شبکه اجتماعی اینستاگرام دارد، انکار نشدنی است. 

۵ راه کسب درآمد از شبکه اجتماعی اینستاگرام

  • از هشتگ های مرتبط استفاده نمایید. همانطور که پیش تر عنوان شد باید به استفاده درست از هشتگ ها نیز توجه کافی داشته باشید. اگر شما از هشتگ های مرتبط در زیر عکس هایی که در صفحه اینستاگرام خود قرار می دهید استفاده نکنید، مثل این می ماند که به یک سفر طولانی بدون نقشه راه مناسب بروید. در این حالت پیدا کردن صفحه اینستاگرام شما در میان تعداد بسیار بالای صفحاتی که وجود دارد، کاری بسیار سخت و دشوار خواهد بود. 
  • دنبال کنندگان خود را درگیر کنید. شما باید برای جذب دنبال کننده و مشتاق کردن آنها تلاش کنید. این انتظار که دنبال کنندگان خودشان به شکل مستقیم به صفحه شما مراجعه نمایند، انتظار چندان معقولی نیست. شما باید با قرار دادن عکس های جالب یا پرسیدن سوالات درگیر کننده دنبال کنندگان صفحه خودتان در شبکه اجتماعی اینستاگرام را متقاعد کنید که زیر عکس شما کامنت بگذارند. 

۵ راه کسب درآمد از شبکه اجتماعی اینستاگرام

چگونه از طریق شبکه اجتماعی اینستاگرام کسب درآمد کنیم؟ 

۱. بازاریابی وابسته

در حقیقت زمانی که شما محصولی را در صفحه اینستاگرام خود تبلیغ کرده و در ازای فروش، کمیسیون دریافت می کنید، از بازاریابی وابسته استفاده کرده اید. مطمئنا خیلی از بلاگرها را دیده اید که از این روش کسب درآمد می کنند. حال ممکن است از تبلیغات در اطراف صفحه این کار را انجام دهند یا اینکه پستی را برای تبلیغ کردن یک محصول یا خدمت به خصوص در بلاگ خود قرار دهند. 

در اینستاگرام نیز بازاریابی وابسته نقش مهمی را ایفا می کند. به این منظور شما عکس های جذابی را در صفحه اینستاگرام خود قرار می دهید و محصول یا خدمت مورد نظر را تبلیغ می کنید. دنبال کنندگان شما نیز می توانند از طریق لینکی که قرار داده اید وارد صفحه اینستاگرام یا وب سایت مورد نظر رفته و خریدی را انجام دهند. 

۵ راه کسب درآمد از شبکه اجتماعی اینستاگرام

 ۲. ایجاد پست های اسپانسری

آن دسته از کاربرانی که تعداد دنبال کنندگان بالایی دارند می توانند با ایجاد محتوای اسپانسری برای نام های تجاری دیگر، کسب درآمد کنند. به این منظور شما باید یک عکس یا ویدیو از نام تجاری مورد نظر در صفحه خود در شبکه اجتماعی اینستاگرام قرار دهید و در کپشن آن هشتگ های مربوط به آن برند یا لینک یا نام کاربری آن برند به خصوص را قرار دهید. 

۳. عکس های خود را در صفحه اینستاگرام خود به فروش برسانید

اگر شما به عکاسی علاقه مند هستید و هر روز زمان زیادی را صرف گرفتن عکس های مختلف می کنید، می توانید از اینستاگرام برای فروش این عکس ها و کسب درآمد استفاده نمایید. در این مواقع به خاطر داشته باشید که روی عکس هایی که به اشتراک می گذارید لوگو یا نام خود را قرار دهید تا امکان سوءاستفاده و تقلب را تا حد امکان پایین بیاورید.

۵ راه کسب درآمد از شبکه اجتماعی اینستاگرام
۴. بیزینس، محصولات یا خدمات خود را در اینستاگرام تبلیغ کنید

اگر شما کسب و کار خود را دارید، می توانید از شبکه اجتماعی اینستاگرام برای تبلیغ کار خود استفاده نمایید. شما می توانید عکس ها و ویدیوهای حرفه ای و جذابی را از محصولات یا خدمات خود تهیه نمایید و آنها را از طریق اینستاگرام به اشتراک بگذارید. توجه داشته باشید که هر چقدر پست هایی که به اشتراک می گذارید جذاب تر باشند، احتمال اینکه بتوانید فروش بالاتری از طریق اینستاگرام داشته باشید نیز افزایش پیدا می کند. 

۵. حساب اینستاگرام خود را به فروش برسانید

گاهی اوقات ممکن است شما به اندازه ای که نیاز بوده است از صفحه خود در شبکه اجتماعی اینستاگرام کسب درآمد کرده اید و اکنون می خواهید کار دیگه ای را راه اندازی کرده یا تغییری در مسیر خود ایجاد نمایید. در این حالت حتی فکر اینکه تمام تلاش هایتان برای ساخت یک صفحه حرفه ای و جذب دنبال کنندگان بالا به راحتی از دست می رود نیز خود می تواند ناراحت کننده باشد. اما در این شرایط به هیچ عنوان ناامید نشوید و بدانید که راه حل خوبی پیش رویتان قرار دارد که هم نمی گذارد زحمات شما از بین برود و هم می توانید از طریق آن درآمد خوبی به دست بیاورید. شما می توانید حساب اینستاگرام خود را به شخصی که به دنبال یک صفحه با بازدیدکننده و دنبال کننده بالا است به فروش برسانید. 

    نظر خود را بگذارید

    آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.*