قوانین و مقررات

این قوانین برداشت نهایی از سیاست امنیت اطلاعات (شپا) است کــه بـــا در نظـــر گـرفتـن عنـــوان احتــــرام میـان حقوق سـایـر کـاربران و جلوگیری از سـوء استفـاده‌هـای احتمالی تنظیم شده است. ایــن توافقنـامـه در هــر زمـــان می‌تـوانـد با ارسال یک نسخه جدید در وب سایت ما اصلاح شود.

قوانین و مقررات

توجه: لطفاً تمامی قوانین را به‌طور کامل و دقیق مطالعه نمایید.

وب‌سایت شپا برطبق قوانین جمهوری اسلامی و در داخل ایران راه‌اندازی و مدیریت می‌شود، لذا چنانچه کاربری اقدام به انتقال وجه یا خرید و فروش محصولات غیرقانونی و یا از طریق اموال حاصل به نحو نامشروع نماید حساب کاربری وی قطع و اطلاعات وی به مراجع ذیصلاح ارجاع داده خواهد شد.

علاوه بر خريد و فروش موارد خلاف قوانين جمهوری اسلامی ايران در شپا، خريد و فروش پول، وجوه مالی و اوراق بهادار (مبادله پول با پول) نيز از طریق شپا ممنوع می‌باشد. در صورت مشاهده هرگونه مورد مشکوک حساب کاربری فرد خاطی مسدود خواهد شد.

استفاده از سرويس شپا در سايت‌هايی که دارای مضامين غیرقانونی، مضر، تهدید کننده، توهین‌آمیز، زیان‌آور، غیراخلاقی، افترا‌آمیز و مبتذل باشد و همینطور سايتهايی که به نژاد، گروه و یا دسته خاصی از مردم توهین کرده باشند مجاز نمی‌باشد و در صورت مشاهده، شناسه کاربری خاطی توقيف خواهد شد.

استفاده از سرويس شپا در سايت‌های حراج و مزايده ممنوع می‌باشد.

استفاده از سرويس شپا در سايت‌های تبليغات کليکی سرمايه‌گذاری که با عنوان باکس در اينترنت شناخته شده هستند ممنوع می‌باشد.

استفاده از سرويس شپا در سايت‌های فروشگاهی که اقدام به فروش فيلم و سريال می‌کنند و در سامانه ساماندهی نيز ثبت نشده‌اند غيرمجاز است و در صورت مشاهده، حساب کاربری خاطی، توقيف خواهد شد.

پس از عضویت اولیه، شپا با بررسی اطلاعات وارد شده توسط کاربر و صحت سنجی موارد درج شده اقدام به تکمیل ثبت نام وی کرده، شپا برای انجام عملیات تأیید با تلفن وارد شده تماس می‌گیرد، و تصویر کارت ملی و سلفی با کارت ملی را از کاربر درخواست می‌کند.

افراد زیر سن قانونی (زیر ۱۸ سال) و محجورین مجاز به عضویت در سایت شپا و استفاده از خدمات این مجموعه نمی‌باشند و در صورت اقدام مسئولیت بر عهده ولی قانونی ایشان می باشد

طبق قانون سیاست امنیت اطلاعات، شپا متعهد می‌شود که از اطلاعات خصوصی کاربران محافظت کرده و این اطلاعات را مخفیانه نزد خود نگه دارد و برای سایر اشخاص فاش نکند، به‌استثنای مواردی که به‌موجب قانون الزامی تلقی می‌شوند. پس از ثبت‌نام در شپا، توجه داشته باشید اطلاعات پذیرنده در سامانه‌ی شاپرک ثبت شده و به واسطه‌ی تعاملات شاپرک و سازمان مالیات کشور، اطلاعات مذکور در این سامانه (امور مالیاتی) نیز ثبت خواهد شد. همچنین ارسال اطلاعات کاربریِ کلیه‌ی متقاضیان دریافت کد رهگیری مالیاتی نیز جهت تشکیل پرونده در سامانه‌ی امور مالیاتی الزامی است.

شپا هیچ‌گاه از کاربران خود، اطلاعاتی را از طریق ایمیل درخواست نخواهد کرد. سایر درخواست‌های شپا از طریق تیکت‌ها و تنها از درون وبسایت انجام خواهد شد. از ایمیل تنها به‌ منظور اطلاع‌رسانی استفاده خواهد شد.

به سبب جلوگیری از کلاهبردای، کاربران شپا تنها مجاز به وارد کردن اطلاعات حساب و شماره کارت مرتبط با خود هستند.در صورت مغایرت بین نام شخص و صاحب حساب معرفی شده شپا حساب کاربری شخص را تایید نخواهد کرد.

– در حال حاضر کارمزد کسر شده برای تراکنش‌های خروجی از شپا (برای عموم کاربران) معادل ۱٪ تراکنش تا سقف ۲۵۰۰۰ ریال اعلام شده در صفحه تعرفه‌ها می‌باشد. در صورتی‌که دارای کسب و کار خاص می‌باشید و یا میزان تراکنش‌های بالایی دارید با توافق با تیم شپا میتوانید نرخ کارمزد خود را تغییر دهید

سایت‌هایی که از سرویس شپا استفاده می‌کنند، دارای سیاست امنیت اطلاعات و قوانین خاص خود می‌باشند. شپا از کاربران خود می‌خواهد قبل از هرگونه خرید از این وب‌سایت‌ها قوانین و سیاست امنیت اطلاعات آن‌ها را مطالعه نموده و سپس نسبت به خرید اقدام کنند. چراکه در صورت سواستفاده‌های احتمالی، مسئولیتی بر عهده شپا نیست.

اگرچه سیاست امنیت اطلاعات شپا بر مبنای جلوگیری از سواستفاده و کلاهبرداری تدوین‌ شده است و فعالیت سایر کاربران بر این مبنا ارزیابی می‌شود، اما شپا هیچ مسئولیتی در قبال کلاهبرداری‌های انجام‌شده، توسط کاربران ندارد. چنانچه موردی در این مبنا به شپا گزارش شود (به‌طور مثال انتقال وجه به فروشنده و عدم تحویل کالا از سوی فروشنده) شپا محیط گفتگوی دوطرفه‌ای تحت نظارت خود ایجاد خواهد کرد تا ابتدا مورد از طریق گفتگو حل شود. چنانچه بعد از انجام گفتگو اختلاف میان کاربران مرتفع نگردد امکان پیگیری از طریق مراجع قانونی برای طرفین وجود دارد و در صورت درخواست مراجع ذیصلاح اطلاعات طرفین در اختیار آن‌ها قرار داده خواهد شد.

هرگونه فعاليت تبليغاتی بر عليه شپا ممنوع بوده و در صورت مشاهده حساب کاربر خاطی توقيف خواهد شد. بديهی است شپا در صورت توقيف حساب کاربری موظف به تسويه حساب تراکنش های موجود با کاربر می‌باشد.

هیچ کاربری حق واگذاری شناسه کاربری خود به فرد یا شرکت دیگر را ندارد. بدیهی است در صورت تخلف، مسئولیت و عواقب آن بر عهده اطلاعات فرد یا شرکت ثبت‌ شده در شپا است.

فروشنده موظف است اطلاعات کامل خریدار را از مشتری دریافت کند. گاهی اوقات ممکن است، شپا به‌منظور تطبیق اطلاعات فروش، با فروشنده و خریدار به‌صورت جداگانه تماس گرفته و اطلاعات سفارش و خرید انجام‌ شده را دریافت کند. این کار به‌ منظور جلوگیری از سواستفاده و کلاهبرداری در شپا انجام می‌شود و طرفین ملزم به در اختیار گذاشتن اطلاعات به شپا می‌باشند.

هر نوع ضرر و زیانی که به هر نحو از سوی فروشنده به خریدار و یا از سوی خریدار به فروشنده وارد شود می‌بایست مابین آن‌ها برطرف شود و شپا امکان گفتگوی دوطرفه به‌منظور حل مشکلات را از طریق بخش تیکت فراهم می‌کند و در صورت عدم حل مشکل، امکان پیگیری قضایی برای طرفین وجود دارد. همچنین چنانچه ضرر و زیانی از سوی هر یک از طرفین به شپا وارد شود، زیان‌دهنده موظف به جبران خسارت است.

شپا می‌تواند در هر زمان که به فعاليت يا اطلاعات هويتی کاربری مشکوک شد، حساب کاربر را توقيف و مدارک هويتی و شناسائی بيشتر را از کاربر درخواست کند. پس از ارسال مدارک درخواست شده، شپا به آزاد سازی حساب کاربر و اجازه دسترسی به فعاليت در شپا ملزم می‌باشد.

لیست کالاهای غیر مجاز جهت فروش از طریق درگاه شپا:
کالاهای قاچاق
مواد مخدر و روان‌گردان
سیگار و سایر مواد دخانی
انواع سلاح‌های گرم و سرد
کارت‌های بخت‌آزمایی، قمار و شرط‌بندی
مشروبات الکلی و نوشیدنی‌های سکرآور
هرگونه آموزش هک و نفوذ و دسترسی غیرمجاز
کالاهایی که مبادله آن‌ها طبق قانون ممنوع است.
کالاهایی که مبادله آن‌ها مغایر با آداب اسلامی است.
کالاهایی که برای مصرف‌کننده خطر جدی در پی دارد.
تمامی موارد منع شده در قانون جرائم رایانه‌ای کشور
وی پی ان و موارد عبور از فیلترینگ جمهوری اسلامی ایران.
کالاهایی که مبادله آن‌ها دارای مقررات و نظامات خاص است.
کالاهایی که به نحوی حقوق ناشر را رعایت نمی‌کنند (خلاف قوانین کپی‌رایت)
کالاهایی که انجام فعالیت‌های غیرقانونی را به نحوی تشویق یا تسهیل می‌کنند.
کالاهایی که به تأیید وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی جمهوری اسلامی ایران نرسیده باشند.

وبسایت شپا به نشانی www.shepa.com، سامانه تیکتینگ شپا از پنل کاربری، ایمیل پشتیبانی به آدرس info@shepa.com و مرکز پاسخگویی ۲۴ ساعته ۰۲۱ – ۹۱۰۹۳۰۰۰ به عنوان راه های ارتباطی و پشتیبانی در اختیار پذیرندگان می باشد و شپا،‌ سطح خدمات ۹۰٪ را در خصوص سرویس درگاه پرداخت خود تعهد می نماید و مسئولیتی بابت اختلال سرویس های شاپرک ندارد.

پذیرنده متعهد ميشود ضمن رعایت مقررات مبارزه با پولشویي و تأمین مالي تروریسم مصوب هیات وزیران (ماده ۱۴ قانون مبارزه با پولشویی)، از بهره برداری از ابزار پذیرش به منظور پولشویي و تأمین مالي تروریسم خودداری نماید.

برای اطلاعات و توضیحات بیشتر از قوانین و مقررات شپا، با ما در تماس باشید.

    نام و نام خانوادگی
    ایمیل شما
    شماره تماس
    وبسایت