مرکز تماس : ۰۲۱۹۱۰۹۳۰۰۰
پیام رسان : ۰۹۱۰۲۲۲۵۰۹۰
جستجو
مراحل تغییر شماره شبا در سامانه سجام

مراحل تغییر شماره شبا در سامانه سجام

پرداختیاری

شما برای دریافت سود سهام عدالت، باید در سامانه سجام شماره شبا را ثبت کنید. اما گاهی به علت‌های گوناگون مانند تغییر یا غیرفعال‌شدن حساب، لازم است شماره شبا را در این سامانه تغییر دهید. تا پایان این مقاله با درگاه پرداخت شپا همراه باشید تا گام‌به‌گام تغییر شماره شبا در سامانه سجام را به شما آموزش دهیم.

دلیل تغییر شماره شبا در سامانه سجام

همانطور که می‌دانید، اگر اطلاعات هویتی شما با اطلاعات بانکی مطابق نباشد و یا اطلاعات ناقص باشد، شما در انجام امور خود دچار مشکل خواهید شد. دلایل تغییر شماره شبا در سامانه سجام ممکن است موارد زیر باشد:

 • زمانی که حساب شما بسته شده و باید با حساب دیگری فعالیت های خود را ادامه دهید.
 • زمانی که اطلاعات شماره حساب و شبا خود را اشتباه وارد سامانه کرده اید.
 • زمانی که به طور کلی تصمیم دارید حساب خود را عوض کنید.

اینجاست که باید به سامانه سجام مراجعه کرده و شماره شبای خود را تغییر دهید. طبیعتاً اگر کلاً حساب را عوض کنید، باید علاوه‌بر شماره شبا، سایر اطلاعات حساب را نیز تغییر دهید. ضمنا برای تبدیل شماره کارت و حساب به شماره شبا می توانید از تبدیلگر شپا استفاده کنید.

ویرایش اطلاعات در سامانه سجام برای شما هزینه‌ای ندارد اما ویرایش شماره تلفن همراه هزینه پنج هزار تومانی دارد و قبل از اصلاح آن، باید هزینه‌اش را بپردازید.

مراحل تغییر شماره شبا در سامانه سجام

 1. ورود به سجام

  وارد صفحه اصلی سامانه جامع اطلاعات مشتریان (سجام) به آدرس https://www.sejam.ir بشوید.

 2. انتخاب ویرایش

  روی گزینه ویرایش اطلاعات در قسمت بالای صفحه کلیک کنید.

 3. وارد کردن شماره تماس

  در این صفحه شمره تلفن و کد امنیتی ظاهرشده را وارد کنید.

 4. تایید کد امنیتی

  سپس کد پیامک‌شده، کد ملی و کد امنیتی را وارد کرده و تایید را بزنید.

 5. وارد کردن کد ملی

  پس از وارد کردن کد پیامکی و امنیتی وارد پنل کاربری خود می شوید.

 6. انتخاب اطلاعات بانکی

  حال شما وارد صفحه‌ای می‌شوید که فرم اطلاعات کامل شماست. در این صفحه از قسمت پایینی و بخش اطلاعات حساب بانکی، روی ویرایش کلیک کنید.

 7. انتخاب شماره شبا

  در این صفحه، شما تمام شماره حساب‌های واردشده خود را مشاهده می‌کنید و با کلیک روی گزینه ویرایش، می‌توانید اطلاعات آن را تغییر دهید. همچنین می‌توانید اطلاعات جدیدی را در فیلدهای بالای صفحه وارد کنید و با زدن گزینه ذخیره، حساب جدیدی به لیست جدول اضافه کنید.

 8. تایید مراحل

  در مرحله آخر شما وارد صفحه مربوط به ویرایش شماره شبا در سجام شده و قادر هستید علاوه بر شماره شبا، نام، شماره تلفن و … را هم تغییر دهید.

کلام آخر

اگر به هر دلیلی مانند تغییر یا بسته‌شدن حساب و یا واریز سود سهام عدالت برای فرد دیگری مجبور به تغییر شماره شبای حساب خود در سامانه سجام هستید، به راحتی می توانید اطلاعات حساب بانکی و شماره شبا خود را در سامانه سجام تغییر دهید. تجربه شما از تغییر اطلاعات در سامانه هایی همچون سجام به چه صورت بوده است؟ نظرات و تجربیات خود را با ما و دیگر همراهان شپا به اشتراک بگذارید.

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

به این مطلب امتیاز دهید
امتیازی ثبت نشده است

x
درگاه پرداخت ریالی ۴۵ روز بدون کارمزد
درگاه پرداخت ریالی ۴۵ روز بدون کارمزد
فعال سازی درگاه پرداخت آنلاین در کمتر از یک روز کاری
دریافت درگاه