مرکز تماس : ۰۲۱-۹۱۰۹۳۰۰۰
پیام رسان : ۰۹۱۰۲۲۲۵۰۹۰
سقف کارت به کارت در سال ۱۴۰۱ چقدر است؟

سقف کارت به کارت در سال ۱۴۰۱ چقدر است؟

مقالات

یکی از رایج‌ترین سوالاتی که در بانکداری الکترونیک وجود دارد، آن است که روزانه تا چه مبلغ پول می‌توان انتقال داد؟ با توجه به روشی که برای انتقال وجه انتخاب می‌کنید، سقف کارت به کارت متفاوت است. در این مطلب از درگاه پرداخت اینترنتی شپا، در مورد سقف کارت به کارت در سال ۱۴۰۱ به طور مفصل توضیح می‌دهیم.

سقف کارت به کارت در انواع بانک‌ها

درمورد سقف کارت به کارت انواع بانک‌ها در سال ۱۴۰۱ باید بگوییم که این ویژگی در تمام بانک‌ها نسبت به سال ۱۴۰۱ بدون تغییر باقی مانده است. این مبلغ برای کارت به کارت از طریق اپلیکیشن‌های پرداختی، مانند آی‌کاپ، آپ، دیجی پی و غیره، تا ۳۰ میلیون ریال است. در اپلیکیشن‌های بانکی این مقدار از ۵۰ تا ۱۰۰ میلیون ریال متغیر است.

مطلب مرتبط

چک صیادی چیست؟

همچنین، برای تعیین سقف مبلغ کارت به کارت باید نوع عملیات (شتابی یا درون بانکی) هم توجه داشته باشیم. در کارت به کارت شتابی، دو بانک مبدا و مقصد مختلف هستند. در حالی که در کارت به کارت درون بانکی این دو یکسان هستند. به این روش کارت به کارت غیرشتابی هم می‌گویند. در بیشتر بانک‌ها سقف کارت به کارت برای عملیات‌های شتابی و غیرشتابی یکسان است.

در جدول زیر سقف کارت به کارت انواع بانک‌ها از طریق همراه بانک و اپلیکیشن‌های پرداختی را مطالعه می‌کنید:

در مورد برخی از بانک‌ها، سقف کارت به کارت برای عملیات‌های شتابی یا غیرشتابی متفاوت است. این موضوع را در انواع بانک‌ها بررسی می‌کنیم:

بانک ملی

سقف انتقال وجه با شماره شبا از طریق خودپرداز، درگاه اینترنتی و همراه بانک ملی در روز، ۱۰ میلیون تومان بوده، اما سقف انتقال پول از طریق اپلیکیشن‌های پرداختی در یک شبانه روز، ۳ میلیون تومان است. همچنین، حداکثر مبلغ کارت به کارت بانک ملی از طریق پین پد شعبه، ۱۵ میلیون تومان است و حداکثر مبلغ انتقال وجه ملی به ملی بین بازه ۳ میلیون تومان تا ۵ میلیون تومان فرق می‌کند.

نحوه دریافت شماره شبا

دریافت شماره شبا برای موارد مختلف ضروری است. حتما برای شما هم پیش آمده که بخواهید مبلغی را از یک شماره حساب در یک بانک به یک شماره حساب در بانک دیگر منتقل کنید. برای آموزش دریافت شماره شبا انواع بانک‌ها مطلب زیر را به شما پیشنهاد می‌دهم.

سقف کارت به کارت بانک ملی

بانک صادرات

سقف کارت به کارت بانک صادرات در اپلیکیشن‌های بانکی و اینترنت بانک‌ها، ۱۰ میلیون تومان است. این موضوع در رابطه با کارت به کارت شتابی و درون بانکی صادرات یکسان است. البته، مبلغ کارت به کارت بانک صادرات با استفاده از اپلیکیشن‌های غیر بانکی، فرق می‌کند. سقف انتقال وجه صادرات در برخی از اپلیکیشن‌ها، ۱ میلیون تومان و در برخی دیگر از آن‌ها، ۳ میلیون تومان است.

سقف کارت به کارت بانک صادرات

بانک تجارت

سقف کارت به کارت شتابی و درون بانکی در بانک تجارت هم یکسان است. سقف کارت به کارت درون بانکی و شتابی تجارت ۱۰ میلیون تومان است.

سقف کارت به کارت بانک تجارت

بانک رسالت

از طریق اپلیکیشن آی‌کاپ می‌توانید تا سقف ۱۰ میلیون تومان انتقال وجه بانک رسالت را انجام بدهید. در حالی که با سایر اپلیکیشن‌های موبایلی به غیر از رسالت بانک، تنها می‌توانید تا ۳ میلیون تومان را از بانک رسالت کارت به کارت کنید. همچنین، حداکثر مبلغ انتقال وجه بانک قرض الحسنه رسالت با دستگاه پین پد، ۱۵ میلیون تومان است. البته، حداکثر مبلغ سقف کارت به کارت در موبایل بانک رسالت برای واریزی پایا و ساتنا به ۵۰ میلیون و ۱۰۰ میلیون تومان افزایش پیدا کرده است.

سقف کارت به کارت بانک رسالت

سقف کارت به کارت با عابر بانک در سال‌ ۱۴۰۱ چقدر است؟

یکی دیگر از روش‌های پرکاربرد کارت به کارت، کارت به کارت از طریق عابر بانک است. البته، در این روش هم محدودیت‌هایی وجود دارد. در حال حاضر، سقف انتقال کارت به کارت از طریق عابر بانک در سال ۱۴۰۱ در تمامی بانک‌ها و موسسات مالی و اعتباری، در سرتاسر کشور، مبلغ ۱۰۰ میلیون ریال (معادل ۱۰ میلیون تومان) است. بانک‌ها و موسسات مالی در این زمینه هیچ تفاوتی ندارند. این مقدار مانند حداکثر مبلغ قابل برداشت از دستگاه عابر بانک (۲۰۰ هزار تومان) در سال جدید، تغییر پیدا نکرده است.

مطلب مرتبط

شرایط دریافت وام فوری ۱۴۰۱
معافیت مالیاتی چیست؟

برای کارت به کارت با مبالغ بالاتر از محدودیت چه کار کنیم؟

در صورتی که باید مبلغی بیشتر از سقف کارت به کارت را انتقال دهید، روشی وجود دارد که نیاز برای مراجعه حضوری به شعبات شلوغ را از بین می‌برد. بهترین روش آن است که اگر از قبل از این موضوع خبر دارید، طی چند روز متوالی از حداکثر خدمات کارت به کارت ۱۰ میلیون تومانی عابر بانک‌ها یا از طریق اپلیکیشن‌ها، این عملیات را انجام دهید. برای مثال، برای انتقال ۲۰ میلیون تومان می‌توانید طی دو روز ۱۰ میلیون تومان انتقال دهید.

جمع بندی

سقف کارت به کارت در سال ۱۴۰۱ نسبت به سال گذشته هیچ تغییری پیدا نکرده است. از ابتدای سال ۱۴۰۰ تا کنون، محدودیت‌ها در این زمینه یکسان هستند. در تمام عابربانک‌های سراسر کشور، قابلیت انتقال کارت به کارت تا سقف ۱۰ میلیون تومان فراهم شده است. همچنین، سقف انتقال وجه اینترنتی بین یک میلیون تا ۵ میلیون تومان در اپلیکیشن‌های پرداختی متغیر است. در مجموع، سقف کارت به کارت روزانه به روشی که برای انتقال پول انتخاب می‌کنید بستگی دارد.

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

به این مطلب امتیاز دهید
امتیازی ثبت نشده است