مرکز تماس : ۰۲۱-۹۱۰۹۳۰۰۰
پیام رسان : ۰۹۱۰۲۲۲۵۰۹۰
سقف کارت به کارت در سال ۱۴۰۲ چقدر است؟

سقف کارت به کارت در سال ۱۴۰۲ چقدر است؟

مقالات

یکی از رایج‌ترین سوالاتی که در بانکداری الکترونیک وجود دارد، آن است که روزانه تا چه مبلغ پول می‌توان انتقال داد؟ با توجه به روشی که برای انتقال وجه انتخاب می‌کنید، سقف کارت به کارت متفاوت است. در این مطلب از درگاه پرداخت اینترنتی شپا، در مورد سقف کارت به کارت در سال ۱۴۰۲ به طور مفصل توضیح می‌دهیم.

سقف کارت به کارت در انواع بانک‌ها

درمورد سقف کارت به کارت انواع بانک‌ها در سال ۱۴۰۲ باید بگوییم که این ویژگی در تمام بانک‌ها نسبت به سال ۱۴۰۲ بدون تغییر باقی مانده است. این مبلغ برای کارت به کارت از طریق اپلیکیشن‌های پرداختی، مانند آی‌کاپ، آپ، دیجی پی و غیره، تا ۳۰ میلیون ریال است. در اپلیکیشن‌های بانکی این مقدار از ۵۰ تا ۱۰۰ میلیون ریال متغیر است.

مطلب مرتبط

چک صیادی چیست؟

همچنین، برای تعیین سقف مبلغ کارت به کارت باید نوع عملیات (شتابی یا درون بانکی) هم توجه داشته باشیم. در کارت به کارت شتابی، دو بانک مبدا و مقصد مختلف هستند. در حالی که در کارت به کارت درون بانکی این دو یکسان هستند. به این روش کارت به کارت غیرشتابی هم می‌گویند. در بیشتر بانک‌ها سقف کارت به کارت برای عملیات‌های شتابی و غیرشتابی یکسان است.

در جدول زیر سقف کارت به کارت انواع بانک‌ها از طریق همراه بانک و اپلیکیشن‌های پرداختی را مطالعه می‌کنید:

بانک یا موسسه اعتباریسقف کارت به کارت با همراه بانکسقف کارت به کارت با
اپلیکیشن های پرداختی
ملت۱۰ میلیون تومان۱ میلیون تومان
اقتصاد نوین۱۰ میلیون تومان۱ میلیون تومان
انصار۱۰ میلیون تومان۳ میلیون تومان
ایران زمین۱۰ میلیون تومان۳ میلیون تومان
پارسیان۱۰ میلیون تومان۳ میلیون تومان
پاسارگاد۱۰ میلیون تومان۱ میلیون تومان
پست بانک۱۰ میلیون تومان۳ میلیون تومان
تجارت۱۰ میلیون تومان۱ میلیون تومان
توسعه و تعاون۱۰ میلیون تومان۳ میلیون تومان
حکم ایرانیان۱۰ میلیون تومان۱ میلیون تومان
خاورمیانه۱۰ میلیون تومان۳ میلیون تومان
دی۱۰ میلیون تومان۱ میلیون تومان
رفاه کارگران۱۰ میلیون تومان۳ میلیون تومان
سپه۱۰ میلیون تومان۱ میلیون تومان
سامان۱۰ میلیون تومان۱ میلیون تومان
قرض الحسنه رسالت۱۰ میلیون تومان۱ میلیون تومان
قرض الحسنه مهر ایران۱۰ میلیون تومان۱ میلیون تومان
مهر اقتصاد۱۰ میلیون تومان۱ میلیون تومان
کارآفرین۱۰ میلیون تومان۱ میلیون تومان
کشاورزی۱۰ میلیون تومان۳ میلیون تومان
گردشگری۱۰ میلیون تومان۳ میلیون تومان
سرمایه۱۰ میلیون تومان۳ میلیون تومان
سینا۱۰ میلیون تومان۱ میلیون تومان
شهر۱۰ میلیون تومان۱ میلیون تومان
صادرات۱۰ میلیون تومان۳ میلیون تومان
مسکن۱۰ میلیون تومان۱ میلیون تومان
آینده۱۰ میلیون تومان۱ میلیون تومان
ملی۱۰ میلیون تومان۳ میلیون تومان
اعتباری توسعه۱۰ میلیون تومان۱ میلیون تومان
کوثر۱۰ میلیون تومان۱ میلیون تومان
ملل۱۰ میلیون تومان۳ میلیون تومان
نور۱۰ میلیون تومان۳ میلیون تومان
سقف کارت به کارت انواع بانک‌ها

در مورد برخی از بانک‌ها، سقف کارت به کارت برای عملیات‌های شتابی یا غیرشتابی متفاوت است. این موضوع را در انواع بانک‌ها بررسی می‌کنیم:

سقف کارت به کارت بانک ملی

سقف انتقال وجه با شماره شبا از طریق خودپرداز، درگاه اینترنتی و همراه بانک ملی در روز، ۱۰ میلیون تومان بوده، اما سقف انتقال پول از طریق اپلیکیشن‌های پرداختی در یک شبانه روز، ۳ میلیون تومان است. همچنین، حداکثر مبلغ کارت به کارت بانک ملی از طریق پین پد شعبه، ۱۵ میلیون تومان است و حداکثر مبلغ انتقال وجه ملی به ملی بین بازه ۳ میلیون تومان تا ۵ میلیون تومان فرق می‌کند.

نحوه دریافت شماره شبا

دریافت شماره شبا برای موارد مختلف ضروری است. حتما برای شما هم پیش آمده که بخواهید مبلغی را از یک شماره حساب در یک بانک به یک شماره حساب در بانک دیگر منتقل کنید. برای آموزش دریافت شماره شبا انواع بانک‌ها مطلب زیر را به شما پیشنهاد می‌دهم.

سقف کارت به کارت بانک ملی

بانک صادرات

سقف کارت به کارت بانک صادرات در اپلیکیشن‌های بانکی و اینترنت بانک‌ها، ۱۰ میلیون تومان است. این موضوع در رابطه با کارت به کارت شتابی و درون بانکی صادرات یکسان است. البته، مبلغ کارت به کارت بانک صادرات با استفاده از اپلیکیشن‌های غیر بانکی، فرق می‌کند. سقف انتقال وجه صادرات در برخی از اپلیکیشن‌ها، ۱ میلیون تومان و در برخی دیگر از آن‌ها، ۳ میلیون تومان است.

سقف کارت به کارت بانک صادرات

سقف کارت به کارت بانک تجارت

سقف کارت به کارت شتابی و درون بانکی در بانک تجارت هم یکسان است. سقف کارت به کارت بانک تجارت ۱۰ میلیون تومان است.

سقف کارت به کارت بانک تجارت

سقف کارت به کارت بانک رسالت

از طریق اپلیکیشن آی‌کاپ می‌توانید تا سقف ۱۰ میلیون تومان انتقال وجه بانک رسالت را انجام بدهید. در حالی که با سایر اپلیکیشن‌های موبایلی به غیر از رسالت بانک، تنها می‌توانید تا ۳ میلیون تومان را از بانک رسالت کارت به کارت کنید. همچنین، حداکثر مبلغ انتقال وجه بانک قرض الحسنه رسالت با دستگاه پین پد، ۱۵ میلیون تومان است. البته، سقف کارت به کارت در موبایل بانک رسالت برای واریزی پایا و ساتنا به ۵۰ میلیون و ۱۰۰ میلیون تومان افزایش پیدا کرده است.

سقف کارت به کارت بانک رسالت

سقف کارت به کارت با عابر بانک در سال‌ ۱۴۰۲ چقدر است؟

یکی دیگر از روش‌های پرکاربرد کارت به کارت، کارت به کارت از طریق عابر بانک یا خودپرداز است. البته، در این روش هم محدودیت‌هایی وجود دارد. در حال حاضر، سقف انتقال کارت به کارت از طریق خودپرداز در سال ۱۴۰۲ در تمامی بانک‌ها و موسسات مالی و اعتباری، در سرتاسر کشور، مبلغ ۱۰۰ میلیون ریال (معادل ۱۰ میلیون تومان) است. بانک‌ها و موسسات مالی در این زمینه هیچ تفاوتی ندارند. این مقدار مانند حداکثر مبلغ قابل برداشت از دستگاه عابر بانک (۲۰۰ هزار تومان) در سال جدید، تغییر پیدا نکرده است.

مطلب مرتبط

شرایط دریافت وام فوری ۱۴۰۱
معافیت مالیاتی چیست؟

سقف کارت به کارت با آپ (آسان پرداخت) چقدر است؟

همان طور که در ابتدای مطلب اشاره شد، سقف کارت به کارت با اپلیکیشن های پرداختی مثل آپ، سکه، دیجی پی و غیره در روز ۳۰ میلیون ریال است. البته با استفاده از کارت به کارت درون بانکی بسته به نوع بانکتان می توانید مبلغ بیشتری انتقال دهید.

برای کارت به کارت با مبالغ بالاتر از محدودیت چه کار کنیم؟

در صورتی که باید مبلغی بیشتر از سقف کارت به کارت را انتقال دهید، روشی وجود دارد که نیاز برای مراجعه حضوری به شعبات شلوغ را از بین می‌برد. بهترین روش آن است که اگر از قبل از این موضوع خبر دارید، طی چند روز متوالی از حداکثر خدمات کارت به کارت ۱۰ میلیون تومانی عابر بانک‌ها یا از طریق اپلیکیشن‌ها، این عملیات را انجام دهید. برای مثال، برای انتقال ۲۰ میلیون تومان می‌توانید طی دو روز ۱۰ میلیون تومان انتقال دهید.

جمع بندی

سقف کارت به کارت در سال ۱۴۰۲ نسبت به سال گذشته هیچ تغییری پیدا نکرده است. از ابتدای سال ۱۴۰۰ تا کنون، محدودیت‌ها در این زمینه یکسان هستند. در تمام عابربانک‌های سراسر کشور، قابلیت انتقال کارت به کارت تا سقف ۱۰ میلیون تومان فراهم شده است. همچنین، سقف انتقال پول روزانه بین ۱ میلیون تا ۵ میلیون تومان در اپلیکیشن‌های پرداختی متغیر است. در مجموع، سقف کارت به کارت روزانه به روشی که برای انتقال پول انتخاب می‌کنید بستگی دارد.

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

به این مطلب امتیاز دهید
سقف کارت به کارت در سال ۱۴۰۲ چقدر است؟
یکی از رایج‌ترین سوالاتی که در بانکداری الکترونیک وجود دارد، آن است که روزانه تا چه مبلغ پول...
5 از 1 رای ثبت شده

x
درگاه پرداخت 45 روز بدون کارمزد
درگاه پرداخت 45 روز بدون کارمزد
فعال سازی درگاه پرداخت آنلاین در کمتر از یک ساعت کاری
ورود به پنل